08 Kasım 2011

Kore yapımı Manhwa:VeritasTür: Doğaüstü Güçler, Dövüş Sanatları, Fantastik, Manhwa, Shounen
Bölüm: 81 bölüm/10 cilt
Yazan: Yoon Joon-sik
ÇizenKim Dong-hoon
Konu: Gangryoung, hayatının hatırladığı her anını kavga ederek geçirmiş bir lise öğrencisidir. Sıradan bir okul çetesi tarafından pataklandığı bir gün, Yoochun adında insan üstü güçte biri tarafından kurtarılır. Bu gücü gördükten sonra kafasındaki “güçlü kişi” kavramı değişen Gangryoung, Yoochun’a öğrencisi olmak için yalvarır. Uzun uğraşları sonucu kendisini kabul ettirir ancak eğitim, sandığından çok daha kısa sürede biter. Ustası ile yolları bir gün tekrar kesişmek üzere ayrılır. Fakat ayrılalı henüz bir yılı bile bulmamışken gizemli bir kuruluş olan “Birleşim” tarafından ustasının öldürüldüğü haberini alır. Gangryoung Ustasının tek öğrencisi olarak; “Birleşim”e katılmak zorunda bırakılır. Ve hiç beklemediği bir şekilde, kendisini gizli dövüş sanatları eğitimi ve gelişimi üzerine kurulmuş, her sanattan varisler ile dolu bir okulda bulur.
Not:Manhwa,Kore yapımı manga diyebiliriz kısaca.Manga'dan farklı yönleri vardır.Manga gibi sağdan sola değil de,soldan sağa okunur.Manga'dan çok daha belirgin ve iyi çizimler kullanılır.Görselliğin tavan yaptığı bölümler vardır.
Kendi yorumum:Klasik shounen hikayelerinde olduğu gibi gittikçe güçlenen bir karakterimiz var.Sert ve maço tabiki.Birleşim adı verilen dövüş sanatlarının bilimle harmanlandığı bir okula katılıyor ve başına gelen olaylar anlatılıyor.Dövüş sahneleri iyi çizilmiş.Ana karakterin yanında diğer karakterler de ayrı bir karizma.Okunması gereken manhwalardan birisi.Mnaki manga çeviri grubunda bulabilirsiniz.

0 yorum var: